Kay Jungersen


Født: 6. juni 1891

Død: 9. aug. 1953

Tordenskjold nr.: 1390

Niels Juel nr.: 1568

19. sept. 1912

21. juli 1913

1. jan. 1923

9. april 1924

6. april 1931

30. sept. 1934

Sekondløjtnant

Premierløjtnant

Kaptajnløjtnant

Kaptajn

Orlogskaptajn

Afgået