Anker Cederberg Ohlsson


Født: 31. aug. 1907

Død: 5. maj 1986

Tordenskjold nr.: 1504

Niels Juel nr.: 1682

1. sept. 1930

1. sept. 1931

1. maj 1939

1. sept. 1945

1. nov. 1951

1. feb. 1961

31. aug. 1967

Søløjtnant II

Søløjtnant I

Kaptajnløjtnant

Orlogskaptajn

Kommandørkaptajn

Kommandør

Afgået